KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4355020
nr 435 5020
Ewald Dahlskog
(1894-1950), Sverige
Oljemålning , Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige ca 1918, Sydländskt landskap med liggande man betraktandes man på åsna, 37x52 cm, olja på duk, osignerad
Utrop:
8.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 30 oktober 2006
Ewald Dahlskog
Läs mer om Ewald Dahlskog